Як вибрати автомобільний домкрат?

  • Як вибрати автомобільний домкрат?

У всіх автомобілістів у багажнику має бути домкрат разом з іншими деталями, необхідні для швидкого ремонту. Саме він зможе виручити водія у ситуації, якщо у нього раптово спустить колесо і доведеться міняти його на запасне. Оскільки домкрат часто доводиться возити із собою, він має бути компактним та відносно легким, щоб його можна було використовувати швидко та в будь-яких умовах. Тому перед вибором потрібно уважно вивчити, які типи домкратів існують та які їх технологічні особливості.

На сьогоднішній день у нашому магазині представлено кілька типів автомобільних домкратів, які відрізняються конструктивно та мають різні принципи роботи. Який із них вибрати та купити – вирішувати вам, а ми розглянемо особливості кожного типу.

Гвинтові домкрати

Вони відрізняються досить простою конструкцією, яка включає в себе затискач і два шарнірні плечі. Гвинтові домкрати поділяються на вертикальні та горизонтальні (ромбічні). Основним конструктивним елементом є гвинт, обертаючи його, здійснюю підйом вантажу. Крок різьблення визначає вантажопідйомність пристрою. Закономірність тут проста: чим більше крок, тим більша вага підніматиме машина. В експлуатації гвинтові витяги досить прості. Вони мають спеціальну ручку, яку необхідно повертати доти, доки машина не підніметься на потрібну висоту. Цей тип пристрою характеризується невеликими розмірами та малою висотою підйому. Ручка зазвичай обертається легко, без особливих зусиль. Однак, як і у випадку з рейковими, площа опори гвинтових домкратів невелика, тому можуть виникнути проблеми із стійкістю. Обов'язково вибирайте максимально рівну поверхню.

Найбільш поширеними є ромбоподібні домкрати. Вони отримали свою назву, тому що їхня конструкція дуже схожа на ромб, утворений з чотирьох важелів, з'єднаних між собою шарнірним способом. Вони виконують функцію опори, яка утримує вагу машини під час підйому. Вони зручні та прості у використанні, підходять для підйому автомобілів з низьким кліренсом.


Пневматичні домкрати

Використання пневматичного домкрата є актуальним, якщо стоїть завдання підняти машину на пухкій, піщаній, болотистій або дуже нерівній поверхні. Легко справляється із навантаженням від 2 до 80 тонн. Зовні такий підйомник нагадує еластичні повітряні подушки із міцної гуми з додаванням армованого матеріалу. Також у конструкцію обов'язково входить насос чи поршень. Такий витяг ідеально підходить для ситуацій, коли між вантажем і поверхнею дуже маленький зазор. Так як спочатку подушка практично плоска, її легко розмістити під днищем автомобіля, навіть якщо там дуже мало місця.

Якщо говорити про принцип роботи пневматичних моделей автомобільних домкратів, то вони передбачають використання для підйому стисненого повітря, що закачується компресором або насосом у спеціальну подушку. Варто сказати, що цей варіант дуже рідко використовується автомобілістами у побутових умовах. Найчастіше їх використовують працівники сфери обслуговування. У них є одна велика перевага – велика площа підхвату.


Гідравлічні домкрати

Це один із найпопулярніших типів. Гідравлічні пристрої відрізняються гарною вантажопідйомністю, здатні піднімати різні вантажі в межах маси від 2 до 200 тонн. Вони працюють на основі спеціальної рідини (найчастіше масла) та рухомого поршня. Підйомники цього типу бувають різними: ручними та електричними. Вони вважаються одними з найзручніших в експлуатації, стійкі та водночас досить компактні, а також мають плавний хід. Перевагою гідравлічних витягів є те, що в процесі підйому автомобіля не потрібно докладати великих зусиль на ручку приводу.

Вони бувають класичними пляшковими та рулонними, кожен тип має свої конструктивні особливості.

• Пляшкова підходить для виконання широкого спектру робіт та завдань будь-якої складності.

• Конструкція візка влаштована таким чином, що поршень висуває важіль, на якому закріплено підйомну п'яту. Як правило, такі моделі мають колеса, які полегшують керування. Щоб при підйомі вантажу не потрібно докладати великих зусиль, передбачена зручна приводна ручка. Однак не варто забувати про одну важливу умову: рівну і тверду поверхню, в інших умовах використання підкатних домкратів може стати проблемою. Вони ідеально підходять для підйому автомобілів із невеликої висоти.


Рейкові домкрати

Його конструкція включає стійку із зубами та спеціальну рукоятку або важіль, при обертанні якого автомобіль піднімається. Пристрій може рухатись як горизонтально, так і вертикально. Працювати з такими витягами дуже просто, тут не потрібно великих зусиль. Наявність подовженої ручки дозволяє досягти результату без особливих зусиль. Рейкові домкрати призначені для використання як лебідка. Більше того, це підвищує ефективність роботи, адже машину можна тягнути назад чи вперед та навіть рухатися боком.

Домкрати такої конструкції є компактними, безпечними, надійними, працюють плавно, без ривків. Їх часто використовують для підйому машин із низькою швидкістю. Стійки можуть відрізнятись за розмірами, виробники пропонують безліч моделей, призначених для роботи з різними типами автомобілів.

Їх використання не дозволяє достатньо точно відрегулювати висоту підйому, вони дають можливість катати колеса. Є в них деякі інші недоліки. Наприклад, перед тим як піднімати автомобіль, конструкцію потрібно спеціально ретельно закріпити, щоб під вагою вантажу вона потім не впала, тому що їхня опорна площа зазвичай невелика. Крім того, для використання рейкового домкрата на машині необхідно передбачити додаткові поглиблення, в які міститься кінець підхвату або лапа стійки.


Домкрат — річ дуже корисна, але оцінити всі її переваги доводиться лише водіям, які потрапили до нестандартної ситуації. На ринку можна знайти безліч моделей домкратів. На вибір європейські, вітчизняні, азіатські — всі вони непогані, але не всі довго прослужать. Як показує практика, навіть штатний механізм слугує близько 3 років. Магазин «ФОРСАЖ-ІНСТРУМЕНТ» пропонує широкий асортимент домкратів усіх видів, які відповідають усім вимогам безпеки, довговічності та якості.